Laiptų turėklai

Turėklai yra skirstomi į dvi kategorijas t.y. vidaus ir lauko. Vidaus turėklai – tie tuėklai, kurie yra statomi pastato viduje, o išorėje laikomi turėklai vadinami lauko turėklais. Vis dėlto šių tipų turėklai skiriasi, nes lauko turėklams yra keliami didesni padengimo reikalavimai, kurie apsaugo turėklus nuo tokių išorės poveikių kaip: rūdys, deformacija ir t.t. Dažniausiai lauko turėklams žmonės renkasi nerūdijantį plieną, ar cinkuotą metalą, kurie puikiai atlaiko drėgmę, karštį ir šaltį.

Vidaus turėklams patariame kalto metalo elementus, stiklą ar nerūdijančio plieno skersinius vamzdžius. Turėklams rekomenduojame medieną (ažuolą, uosį, pušį ir kt.), dėl jos skleidžiamos šilumos, nes iš metalo pagamintas porankis, net ir viduje bus šaltokas, liečiant ranka. Porankis ant laiptų turėtų būti vientisas, tuomet jis geriau atrodo ir suteikia porankiui stabilumo. Priklausomai nuo laiptų plano, laiptams sukantis, porankio kampus galima užapvalinti arba jungti kampais. Statramsčiai tūrėtų būti montuojami kas 12 cm, kad mažamečiai vaikai negalėtų įkišti galvos. Turėklai užmontuojami tik tuomet, kai visi didesnių gabaritų daiktai yra užnešti į sekantį aukštą.

Turėklų tipai:

  • Nerūdijančio plieno turėklai – paprastai jie yra sumontuojami iš porankio (D50mm skersmens), kvadratinio, atraminio stulpelio (D40mm skersmens) ir keletos eilių skersinių vamzdelių (D12mm). Nerūdijančio plieno turėklų gamyba yra gana sudėtinga, tačiau rezultatas visada stulbinamas ir ilgaamžis. Taip pat vamzdelių eiles galima pakeisti grūdintu stiklu jeigu taip laiptai geriau dera prie bendro patalpos vaizdo. Šio tipo turėklai atrodo prabangiai, yra ilgaamžiai ir lengvai valomi tam skirtomis priemonėmis. Profesionalai rekomenduoja, kartą per metus nuvalyti tokio tipo turėklus ir atnaujinti paviršių šlifavimo veltiniu. Tokiu būdi turėklai vėl atgaus savo blizgesį. Turėklai gaminami 3-4 savaites. Montuojami 3-5 dienas.
  • Kalvių, metaliniai turėklai– niekada neišeinantys iš mados ir labai mėgstami užsakovų turėklai. Jie gali būti labai įvairaus dizaino, todėl tinka beveik visur. Šie turėklai gali būti pritaikyti tiek prie modernaus vidaus dizaino, tiek prie klasikinio. Tokius metalinius turėklus gamintojas gali pasendinti, kad būtų dar elegantiškesnis. Pasirinkus turėklo puošimo elementus ir gerai juos sukomponavus į vieną, gausite tikrai įspūdingą rezultatą, kuris prilygs tikro kalvio darbui, tačiau kainuos daug mažiau. Pagaminamas per 4 savaites. Sumontuojamas per 4-5 dienas.
  • Mediniai turėklai – rečiau gaminami turėklai dėlto, kad žmonės labai pamėgo nerūdijančio plieno ir kalviškus turėklų elementus. Mediniai turėklai vis dar populiarūs įvairiose sodybos tipų ir kituose rąstiniuose pastatuose. Šių turėklų statramsčiai gali būti pagaminti iš nerūdijančio plieno, kad atrodytų moderniau.
  • Stikliniai turėklai – labai modernus ir estetiškas pasirinkimas. Kalbant apie saugumą, grūdinto ar laminuoto stiklo turėklai yra vieni iš saugiausių šioje kategorijoje. Turint mažų vaikų, šie turėklai tikrai pravers, nes vaikai dažnai įkiša galvą tarp laiptų statramsčių. Stiklo turėklai gali būti dviejų rūšių: su atraminiais stulpeliais (tarp jų įmontuotais stiklais) arba su berėme konstrukcija, kai porankis yra uždedamas tiesiogiai ant stiklo, tarp stiklų paliekami kelių mm tarpai. Kalbant apie šio tipo turėklų minusus, tai jie nėra pigūs ir reikalauja didesnės priežiūros. Turėklų su stiklais montavimas ir gamyba nėra paprasti, ypač kalbant apie berėmę konstrukciją. Visi stiklai yra grūdinami dėl saugumos, nes tik tada jis sudūžta į neaštrius stiklo gabalėlius. Stiklai gali būti arba skaidrūs, arba matiniai.
  • Balkono turėklai – derinami ne tik prie pastato dizaino, bet ir prie jį supančios aplinkos. Šie turėklai gali būti įvairiausių tipų ir medžiagų t.y. dažyto, nerūdijančio plieno, karštai cinkuoti, aliuminio ir su stiklu turėklai. Taip pat balkono turėklai turi atitikti jiems keliamus standartus – turėklų statramsčiai, porankis, atitvaras turi būti 1,1-1,2 m aukščio.

Visos išvardintos įmonės viršuje, profesionaliai projektuoja ir gamina vidaus, lauko, balkonų ir laiptų turėklus. Taip pat ekspertai padės net jeigu jūsų laiptai buvo gaminti ne pas juos. Turėklai gaminami 4-5 savaites. Montuojami 2-5 dienas.