Laiptų pakopos

Medinės laiptų pakopos, paprastai yra gaminamos iš ąžuolo, uosio ar pušies kietmedžio masyvo. Pakopos dažnai yra lakuojamos, alyvuojamos (kieto vaško alyva) arba beicuojamos suteikiant tam tikrą atspalvį pagal kliento reikalavimus. Tokio tipo laiptų pakopos gali būti montuojamos ant betoninio pagrindo arba ant metalinių kontrukcijų.

Mėdinės laiptų pakopos gali būti pagamintos klientui pateikus tikslius išmatavimus arba meistrui atvykus į jūsų nurodytą objektą ir išmatavus bei paskaičiavus samatą. Laiptų pakopos standartas – 4 cm. Profesionalai rekomenduoja laikyti 15 – 17 cm tarpus tarp kiekvienos pakopos. Medinės laiptų pakopos yra gaminamos nuo 2 iki 6 savaičių priklausomai nuo projekto sudėtingumo ir dydžio, sumokėjus avansą.

Uosio, ąžuolo, pušies laiptų pakopos gali būti tokių tipų kaip:

  • Standartinės pakopos.
  • Pakopos su kietmedžio briauna iš ąžuolo, pušies ar uosio.
  • Pakopos su gamykliškai paruoštais antipraslydimo grioveliais.
  • Pakopos su įleistomis antipraslydimo tarpinėmis
  • Pakopos su užklijuota skaidria juosta, kuri apsaugo nuo praslydimo.

Pakopų išmatavimai

Medinės laiptų pakopos – paruošiamos jūsų individualiems išmatavimams. Gera praktika rodo, jog minimalus laiptų pakopos gylis tūrėtų būti 26 cm, o maksimalus 32 cm. Taip pat minimalus pakopos plotis tūrėtų būti 80 cm, o storis 40 mm. Visgi pakopos gali būti ir pamažinto pločio t.y. 30 mm. Jeigu pageidaujate storesnių laiptų pakopų, tokiu atveju jos yra storinamos iki 50 – 60 mm.

Laiptų kainos

Medinių laiptų pakopų kaina – skaičiuojama įkainiu už kvadratinį pakopos metrą. Stačiakampių medinių laiptų pakopų, gaminamų pagal kliento duotus išmatavimus, kurių storis – 40 mm, kainos nuo:

  • Pušis – nuo 90 €/m2.
  • Uosis – nuo 125 €/m2.
  • Ąžuolas – nuo 175 €/m2.

Pagal užsakymą gamintoms laiptų pakopoms dauguma įmonių suteikia 5 metų gamintojo garantiją. Taip pat laiptų pakopos yra dengiamos specialiu laku, kuris užtikrina atsparumą mechaniniams pažeidimams ir trinčiai. Dar vienas iš būdų yra alyvavimas ar beicavimas, kuris padeda priderinti medienos spalvą prie esamų interjero detalių (durų, grindų). Klijuojamo medinio skydo kokybė – A/A, mediena derinama pagal spalvą ir raštą. Neturi nepatrauklių jungimų (dygiavimo) pagal ilgį ar šakų.