Laiptų gamyba

Laiptų gamybos pagrindiniai reikalavimai – medžiagų kokybė, saugumas ir patogumas. Žmonės dažnai žvelgia į šiuos kriterijus pro pirštus, tačiau tik vėliau supranta, kad visgi šie kriterijai yra labai svarbūs. Optimalus ir teisingas laiptų vietos, formos parinkimas taip pat yra svarbus, norint užtikrinti gražų interjero dizainą. Jeigu svarstote apie išskirtinį namų vidaus dizainą, laiptai gali tapti tikra puošmena, nes juos galima papuošti įvairiais elementais, išnaudojant vietą po laiptais, kuri neprideda funkcionalumo, tačiau dažnai tampa puikia vieta tokiems daiktams kaip: gėlės, statulėlės, skulptūros ir kiti meno kūriniai. Taip pat aukštos sienos esančios šalia laiptų, dažnai panaudojamos paveikslams kabinti.

Vieta kurioje bus statomi laiptai dažniausiai yra nustatoma projektavimo arba statybų metu. Atlikus visus reikalingus (laiptų angos ir kt.) matavimus, reikia apspręsti tris laiptų gamybos dalis:

  • Laiptų planą.
  • Laiptų konstrukciją.
  • Turėklo piešinį.

Dažniausiai, po laiptų išmatavimo ir konsultacijos su specialistais paskaičiuojama samata. Laiptų planas pateikiamas per 1-2 darbo dienas. SVARBU: visos laiptų pakopos turi būti išdėstytos tokiu pačiu aukščio intervalu. Kadangi laiptai yra daromi ir matuojami ankščiau nei grindys, todėl norint teisingai sudėti laiptus, svarbu kiek įmanoma tiksliau pažymėti laiptų pradžioje ir pabaigoje, planuojamų įrengti grindų lygius.

Aptarus laiptų planą ir samatą, sudaroma sutartis, kurioje apibrėžiamos medžiagos, mokėjimo sąlygos, darbo terminai ir kt. Taip pat rangovai dažnai daro laiptų vizualizacijas (užtrunka 2-3 dienas), kad klientas geriau įsivaizduotų būsimus laiptus. Tokiu būdi yra sėkmingai išvengiama įvairių nesusipratimų, kurie gali kainuoti papildomai. Pilnai aptarus laiptų formą, galima eiti prie mažesnių detalių, tokių kaip: laiptų, turėklų spalvos ir kt.

Po sutarties pasirašymo, laiptų karkasas yra pagaminamas ir sumontuojamas per 4-6 savaites. Sijos montuojamos iki apdailos darbų, nes suvirinimo spurgeliai gali sugadinti vidaus apdailą. Metalo konstrukcijos galimai naudojamos statybos laikotarpiu. Tokios dalys kaip, pakopos, turėklai yra gaminami tuo pačiu metu, tačiau jų montavimas vyks tik po grindų. Laiptų pakopos rengiamos prieš apdailą (sienų dažymą, lentelių, tapetų klijavimą), nes įrenginėjant laiptus jos gali nukentėti. Tik pastačius laiptus galima atlikti sienų apdailą. Sunešus visus stambių gabaritų daiktus, įrengiami turėklai.

Visos aukščiau išvardintos įmonės, specializuojasi laiptų ir jų konstrukcijų gamyboje bei projektavime. Šios įmonės yra sukaupusios didžiulę patirtį per savo 15 darbo metų, todėl jose dirba geriausi laiptų specialistai Lietuvoje. Spauskite toliau esančią nuorodą jeigu jus domina laiptai Vilniuje arba Kaune.